Bez kategorii

IDOL(ka)

Ostatnio zastanawiałam się czy w dzisiejszych czasach łatwo jest znaleźć idola. Idol to osoba będąca obiektem czyjegoś szczególnego podziwu, która poprzez swoje działania, poglądy jest godna naśladowania. Dzisiejszy zabiegany, skomputeryzowany świat pewnie nie wie co to idol czy autorytet?! Nie musiałam jednak zbyt długo myśleć,ponieważ faktycznie jest taka osoba, którą uwielbiam i podziwiam od lat. Jest to znana dziennikarka, podróżniczka i pisarka-Martyna Wojciechowska. Jest osobą niezwykle elokwentną, erudytką, uchodzi za kobietę silną i niezłomną, niczego się nie boi i twierdzi,  że niemożliwe nie istnieje. To jedna z tych kobiet o których mówi się, że ma tzw.”jaja”.  Jest redaktor naczelną magazynu „National Georafic”, prowadzi swoje programy w tv, m.in.”Kobieta na krańcu świata”, brała udział w rajdzie „Dakar”, zdobyła „Koronę Ziemi”.  Pamiętam jak śledziłam jej dziennik, który wrzucała do internetu pisząc go w górach (jak tylko złapała łącze). Otrzymała nagrodę „Złotej nimfy”na festiwalu w Monte Carlo za dokument pt.”Ludzie duchy”. Jest mocno zaangażowana w promocję idei budowy „Przylądka nadziei”-najnowocześniejszego szpitala dziecięcego w Polsce. Traktuje tą misję jako jedno z największych życiowych wyzwań.

Życie jej jednak nie oszczędzało. W dzieciństwie została porażona prądem, miała zapalenie opon mózgowych, złamany kręgosłup w odcinku szyjnym. Jako 21-latka przeszła poważną operację ratującą życie. Udało jej się też pokonać nowotwór. Podczas kręcenia programu „Misja Martyna „w Islandii doszło do wypadku. Martyna po raz kolejny złamała kręgosłup, a jej przyjaciel operator zginął na miejscu. W 2008 roku Martyna wraz z polarnikami utknęła na 4 tys.m podczas śnieżycy i huraganu, bez zapasu żywności i wody, ich życie było poważnie zagrożone. Jesienią tamtego roku zaatakowała ją tajemnicza, tropikalna choroba, udało się jednak ją wyleczyć z pomocą polskich i niemieckich lekarzy. Gdy tylko odzyskała siły i zaczęła planować kolejne wyprawy spotkał ją kolejny cios -śmierć byłego partnera i ukochanego tatę jej córki Marysi.

To właśnie Marysia jest jej największym osiągnięciem i największą miłością  życia. Mówi,  że” prawdziwa miłość opiera się na dalece idącej bezinteresowności, umiejętności przedłożenia dobra osoby, którą się kocha nad swoje własne „. To właśnie Marysia zmieniła Martynę, życie córki i jej sprawy Martyna stawia na pierwszym miejscu. Spisały razem listę zasad obowiązujących w domu :”jak się traktujemy, jak się do siebie odnosimy, że się słuchamy, często przytulamy. Mnóstwo rzeczy robią razem :pływają, jeżdżą konno, wspinają się, podróżują.. Nawet książkę, którą Martyna ostatnio wydała” Zwierzaki świata” konsultowała z córką. Marysia pięknie maluje, jej rysunki również wykorzystywane są w książkach, które pisze sławna mama. Apropo’s książeczek są świetne, polecam wszystkim dzieciom. Marysia jest dzielną 8-latką, która wbrew pozorom nie boi się szczurów, pająków i wysokości, jedyne czego się obawia to porażka, dlatego dużo rozmawiają.

Ostatnio Marysia napisała liścik:”Wiesz mamo, nigdy nie miałam lepszej mamy. A mama jest po to żeby przy Tobie była i Cię kochała. Dziękuję Ci bardzo. Twój Pyszczek.” Czy można sobie wyobrazić piękniejsze wyznanie miłości?

0823d63e5f26b3291fd7daa6f02974a8

Cytaty  i zdjęcie pochodzą z tygodnika” Gala”.

4 myśli w temacie “IDOL(ka)”

  1. Piękną wyobraźnię i wspomnienia będzie mieć ta mała. Będzie bardzo mądrym człowiekiem, dużo przeszła, ale ma bardzo mądrą matkę. Przede wszystkim uczy ją, że trzeba korzystać z życia, a nie zamykać się w klatce. Moja matka trzymała mnie własnie w takiej klatce i dopiero kiedy sama zaczęłam podróżować, poczułam wolność.

    Polubione przez 1 osoba

      1. Nie na tyle ile bym chciała, ale zawsze są nowe marzenia. Zabrałam się trochę mocniej za zdjęcia ostatnio, zapraszam do zasubskrybowania 🙂 Obiecuję, że niedługo (w posezonie tak zwanym) pojawi się tego nieco więcej. Pasja jest najważniejsza, kiedy będę mieć dzieci będę im to powtarzać ciągle.

        Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s