Lifestyle

Pomysł na parapet

Parapet to poziome wykończenie ściany pod oknem, tak mówi Wikipedia. Brzmi oschle i nijako, a to takie fajne słowo. Synonimem słowa parapet jest podokiennik- brzmi bardziej praktycznie prawda?!Parapet służy głównie do dekoracji i jest częścią aranżacji wnętrz, ale jest też po prostu wykończeniem okna.

Od słowa parapet powstało słowo parapetówka, na którą czasem jesteśmy zapraszani przez naszych przyjaciół lub rodzinę, którzy właśnie wprowadzili się do nowego mieszkania lub domu. Często z braku mebli siedzi się po prostu przy parapecie.

Wracając jednak do aranżacji owego parapetu.. Co zrobić gdy parapet jest zbyt wąski lub krótki? Jak go udekorować ? Jak sprawić aby był ciekawy i przyciągający uwagę? Oto mój pomysł na zagospodarowanie parapetu oraz dekorację okna czyli dwa w jednym.

A co powiecie na podwójny parapet? W moim salonie znajdują się okna i drzwi balkonowe oraz dodatkowe okno znajdujące się na bocznej ścianie. To dodatkowe okno jest właśnie wykończone parapetem, pomalowanym na biało, jest on jednak bardzo wąski. Wpadłam wiec na pomysł żeby zamocować mniej więcej w połowie okna szeroką półkę w kolorze szarym. Jako wykończenie całości zdecydowałam się na roletkę w tym samym kolorze, ponieważ nie lubię firanek. Roleta zaś chroni przed zbyt mocnym światłem słonecznym , jak również wścibskim okiem sąsiadów.

Zarówno na głównym parapecie jak i tym dodatkowym umieściłam kilka oryginalnych roślin doniczkowych w rożnej wielkości osłonkach , o urozmaiconej fakturze i zbliżonej kolorystyce m. in. sansewieria, paprotka, aspidistra oraz dracena. Wszystkie te rośliny są bardzo łatwe w utrzymaniu, podlewam je dwa razy w tygodniu, potrzebują umiarkowanego nasłonecznienia. Pojawiły się również takie ozdoby jak: ulubione zdjęcie mojego synka umieszczone w miedzianej ramce, ręcznie wykonane przeze mnie materiałowe truskawki w szklanej butelce, styropianowe kule ozdobione wycinankami, umieszczone w białej klatce, wrzosowa kula ozdobna, flakon , a w nim pastelowy bukiet oraz różowa przezroczysta osłonka na świeczkę, którą czasem zapalam wieczorami wprowadzając blogi nastrój.

Koniecznie dajcie znać jak Wam się podoba?!🤗😉

2 myśli w temacie “Pomysł na parapet”

  1. Parapet,parapecik itp. brzmi ładnie a wygląda jeszcze ciekawiej. Pomysłowo i z gustem…
    Można postawić coś ciekawego i pomysłowego.Super aranżacja okna, fajnie wpisuje się w wystrój mieszkania..Stworzyłaś skromny ogródek i wyeksponowałaś pamiątki, bibeloty, wszystko pysznie… i ten róż.. subtelny, pastelowy, optymistyczny,pogodny,beztroski i zachęcający…
    a na parapetówkę, chętnie się teleportuję…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s